Το Ινστιτούτο Οδικής Ασφάλειας "Πάνος Μυλωνάς", ύστερα από πρόσκλησή μας, επισκέφθηκε τη Δευτέρα 20/2 το σχολείο μας για την εκπαίδευση των μαθητών/τριών της Α', Β' και Γ' τάξης, μέσω του εγκεκριμένου εκπαιδευτικού προγράμματος Κυκλοφοριακής Αγωγής "Κυκλοφορώ με Ασφάλεια".

Εμψυχώτρια του Ινστιτούτου πραγματοποίησε το βιωματικό πρόγραμμα, δίνοντας την ευκαιρία στους μικρούς μαθητές μας να κατανοήσουν τους βασικούς κανόνες για να κυκλοφορούν με ασφάλεια στον δρόμο.

Το πρόγραμμα έγινε δεκτό με ενθουσιασμό από τα παιδιά που συμμετείχαν ενεργά, αποκομίζοντας ωφέλιμες εμπειρίες για την ασφάλειά τους.